Navigovať do servisuBratislava - Rača, Žitná 7494/5Telefón02 / 44 88 24 24, +421 902 730 073 E-mailtechnik2@autodiskanec.sk Otváracia dobaPo - Pia: 7.00 - 17.30 h. So: po tel. dohovore
Profesionálny servis skiel

Profesionálny servis skiel

Autosklá sú veľmi dôležité pre bezpečnosť cestnej premávky a aj najmenšie poškodenie môže spôsobiť vážne problémy. Nepatrná prasklina sa môže vplyvom zmeny teplôt alebo ďalším mechanickým zaťažením rýchlo zväčšovať. Riešte tieto problémy preto bez ďalších odkladov okamžite. V autoservisoch siete Bosch Car Service odborne opravíme alebo podľa potreby vykonáme montáž nového skla.

  • Rýchla a odborná oprava škôd spôsobených odlietajúcimi kamienkami
  • Profesionálna výmena čelného skla
  • Bezplatná oprava v prípade zavinenia 2. stranou alebo havarijného poistenia

Kontaktujte nás

Bezplatný servis

Drobnú prasklinu v čelnom skle možno bez problémov opraviť. Pokiaľ necháte pôsobiť vibrácie príliš dlho, môže sa čoskoro zmeniť malé poškodenie na väčšiu trhlinu. A potom je jedinou možnosťou nákladná výmena celého čelného skla. Oprava škody spôsobenej odlietajúcim kamením je pokrytá väčšinou opravami u tretích strán a havarijným poistením, a je tak úplne zadarmo. V prípade montáže nového čelného skla sú náklady obmedzené na prekročenie hodnoty dohodnutej vo vašej poistke.

Výmena alebo oprava?

V podstate možno opraviť škody spôsobené kamienkami, ale je to dané zákonnými požiadavkami a technickými podmienkami. Napríklad poškodené zadné alebo bočné okná musia byť vymenené, zatiaľ čo predné sklo možno opraviť pomocou špeciálnych syntetických živíc. Sú tu však tri dôležité podmienky: Poškodená oblasť nesmie presiahnuť priemer dvojeurovej mince. Vzdialenosť od okraja čelného skla musí byť najmenej 10 cm. K poškodeniu nesmie nikdy dôjsť v zornom poli vodiča.

Autosklo ako bezpečnostný faktor

Stojí za to vedieť: Všetky okná v aute sú bezpečnostnými dielmi, ktoré prispievajú ku stabilite karosérie ako celku. Pripevnenie skla automobilu je takisto zásadné s ohľadom na osobnú bezpečnosť. Napríklad pri nehode poskytuje čelné sklo podporu airbagu. Pokiaľ je prasknuté, nebude schopné zdolať tento tlak a zlomí sa. V najhoršom prípade prestane airbag fungovať, čo môže spôsobiť vážne zranenie.

Naši experti odporúčajú

Naši experti odporúčajú

Pokiaľ dostanete zásah kamienkom do predného skla, odporúčame cez poškodenú oblasť čo najskôr nalepiť priehľadnú lepenku, aby sa tam nedostali nečistoty a vlhkosť. Potom sa okamžite obráťte na odborníka, ktorý zaistí odbornú opravu. Priehľadnú lepenku pre zalepenie čelného skla možno získať bezplatne vo všetkých autoservisoch siete Bosch Car Service.

Je ešte niečo, čo by ste chcel vediet?

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.